Charakterystyka i podstawowe zalety nowoczesnych klimatyzatorów ściennych

Klimatyzatory ścienne są źródłem komfortu i dobrego samopoczucia. W miesiącach letnich, kiedy temperatury stają się nieznośnie wysokie, urządzenia te pomagają je regulować. W zimie, gdy pogoda jest gorsza, a temperatury spadają, system klimatyzacji błyskawicznie ogrzewa pomieszczenie.

Nowoczesne klimatyzatory ścienne – to powinieneś wiedzieć

Poza tymi zaletami najnowszej generacji klimatyzatory ścienne posiadają również funkcje, które pomagają oszczędzać cenną energię. Klimatyzator ścienny jest typem urządzenia stacjonarnego, które potrafi regulować komfort przebywania w pomieszczeniu poprzez ruch schłodzonego (i ewentualnie ogrzanego) powietrza.

Na rynku można spotkać kilka typów klimatyzatorów ściennych, a mogą to być

  • klimatyzatory monoblokowe, które można montować w taki sposób, że są prawie niezauważalne ani na zewnątrz, ani wewnątrz,
  • klimatyzatory typu split (tzn. z oddzielnymi elementami, z jednostką wewnętrzną ścienną i jednostką zewnętrzną). Klimatyzatory split często są zaopatrzone w wiele funkcji dodatkowych, takich jak tryb grzania, tryb osuszania, tryb nocny i funkcja oczyszczania powietrza.

Klimatyzator ścienny jest używany głównie do chłodzenia pomieszczeń. Ten typ klimatyzatora może być stosowany we wszystkich typach budynków (domy, biura, sklepy itp.).

Klimatyzator ścienny składa się z

  • parownika (wymiennik zimna),
  • sprężarki (która odzyskuje i spręża opary płynu),
  • skraplacza (wymiennik „gorący”, w którym pary pod ciśnieniem skraplają się w ciecz, oddając ciepło),
  • rozprężacza (w którym płyn odzyskuje ciśnienie umożliwiające jego ponowne odparowanie).

Wybierając klimatyzator ścienny, należy określić potrzeby i pożądany poziom komfortu cieplnego dla wszystkich użytkowników, a także wziąć pod uwagę możliwość programowania i regulacji temperatury w pomieszczeniu oraz możliwość filtracji powietrza. Stosowane w klimatyzatorach ściennych funkcje mogą być odwracalne, co pozwala zapewniać niezbędny komfort w zależności od pory roku.

Do jednych z najważniejszych zalet klimatyzatorów ściennych można zaliczyć również optymalizację powierzchni, ponieważ są montowane wysoko wzdłuż ściany, co pozwala na zwolnienie miejsca na podłodze.

Przykładem takiego produktu może być wysokiej klasy klimatyzator ścienny, który jest dostępny w wersji mono- lub multisplit i ma klasę energetyczną A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania ze względu na wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej, zwłaszcza dzięki zastosowaniu technologii Inverter. Technologia ta umożliwia ciągłe dostosowywanie mocy klimatyzatora do żądanej temperatury, co pozwala uniknąć nieterminowych i szczególnie energochłonnych ponownych uruchomień. Jest to urządzenie odwracalne, więc może chłodzić powietrze latem i ogrzewać je zimą.

Więcej istotnych porad związanych z domami i mieszkaniami znajdziesz w serwisie https://www.morning.pl/.