Podłoga w sypialni nie musi być standardowa – poznaj ciekawe propozycje

Sypialnia jest miejscem, w którym niewątpliwie powinien panować ład i porządek. Im bardziej estetyczne wnętrze stworzymy, tym mniej rzeczy będzie nas dekoncentrować przed snem. Nie oznacza to jednak, że wszystkie elementy wystroju muszą być jednolite, stonowane, a w zasadzie nudne. Możemy nieco urozmaicić aranżację i stworzyć ciekawy obraz podłogi w sypialni.

Klasyczna jodełka

Coraz częściej w magazynach wnętrzarskich możemy spotkać panele podłogowe układane w jodełkę. Przypomina ona nieco starodawny parkiet w nowoczesnym wydaniu. Wybierając jasne odcienie szarości klasyczna jodełka wprowadzi nieco ruchu na podłodze, a sypialnia będzie nawiązywała swoim wyglądem do wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Panele układane w jodełkę są produktem specjalistycznym i wymagają profesjonalnego montażu, przed zakupem należy pamiętać, że często oprócz całościowego metrażu pomieszczenia musimy rozgraniczyć panele na wzór A, oraz wzór B.

Deska lakierowana

Naturalna deska podłogowa w sypialni jest ponadczasowa, ale również sprzyja dobremu powietrzu. Jej właściwości hipoalergiczne sprawiają, że decydują się na nią alergicy. Możemy wybrać dekory o szczotkowanej strukturze zaimpregnowane olejem, ale niewychodzący z mody dąb lakierowany na wysoki pomysł świetnie się sprawdzi w sypialniach w stylu glamour.  Jednak tak podłoga sprawdzi się także nawet w rustykalnym stylu wnętrz. Błyszcząca powierzchnia podłogi sprawi, że wystój sypialni nabierze niepowtarzalnego charakteru i blasku.

Innowacyjne winyle

Najnowszym trendem są panele podłogowe winylowe, które są całkowicie wodoodporne. Ich dodatkowym atutem jest możliwość wybrania wyjątkowo finezyjnych wzorów nawet nawiązujących do mozaiki płytkowej. Ciekawe aranżacje można stworzyć dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, a ich dodatkowym atutem jest poczucie ciepła pod stopami. Panele winylowe cieszą się również popularnością ze względu na możliwy samoprzylepny system montażu. Wiele osób również próbuje swoich sił w aranżacji tego typu paneli na ścianie tworząc niepowtarzalne wzory.