Dom prosty i minimalistyczny, to dom tani

dom

Dom to najcieplejsze, najmilsze i najbliższe dla każdego człowieka miejsce na ziemi a przynajmniej tak powinno być. Nasze domy są różne, bo i nasze upodobania są zróżnicowane a i rodziny też mamy o różnej liczebności i o zróżnicowanych gustach. Wiele osób lubi przebywać w domu po zęby nowocześnie wyposażonym i umeblowanym, bo stan taki kojarzy im się z wygodą, bogactwem i prestiżem. Lecz również coraz więcej osób w naszym kraju a także na całym świecie, co można zaobserwować oglądając filmy dokumentalne lub czytając różne społeczne publikacje lubi przebywać w domu, w którym nie ma wielu mebli i sprzętów a te, które są stanowią absolutne minimum. Najkrócej mówiąc w domach tych jest wprost przeciwnie niż w tych pierwszych wyżej wspomnianych. Ludziom wybierającym taki styl w aranżacji swojego domu imponuje prostota i ciekawi minimalizm, jak również oszczędny tryb życia i dlatego też dom taki zazwyczaj jest też energooszczędny.

Prostota i minimalizm, to dobrana para

Prostota jest przeciwieństwem czegoś skomplikowanego. Jest czymś niezłożonym i wydaje się być czymś łatwym, bo prostym. Aby wyjaśnić czym jest prostota trzeba nieźle się nagłowić, bo najtrudniej jest określić rzeczy najprostsze. Najprościej mówiąc prostota zapewnia ład, harmonię i spokój, bo niewiele rzeczy może zakłócić ten spokój, gdyż nie ma w nim rzeczy skomplikowanych.

Styl nowoczesny w aranżacji pomieszczeń również emanuje prostotą i jednym z założeń prostoty, którym jest minimalizm. Dom minimalistyczny, to dom przestronny, dom widny, dom z energią, dom czysty, dom niezagracony, dom pełen spokoju i wewnętrznej harmonii. Miejsce, w którym można się wyciszyć, zrelaksować, odpocząć i odetchnąć pełną piersią. Dom urządzony prosto i minimalistycznie, to dom funkcjonalny.

Minimalistyczny dom, to dom nowoczesny, dom uporządkowany, w którym chce się przebywać, bo nic człowieka nie rozprasza, nic nie przytłacza i nic nie obciąża, gdyż wszystko, co się w nim znajduje jest absolutnie potrzebne do życia i jest bardzo praktyczne. Sprawia, że łatwo jest zadbać o porządek, bo przestrzeni w domu urządzonym w prostym minimalistycznym domu nie brakuje. Bez najmniejszego trudu też znaleźć można potrzebne rzeczy, gdyż nic zbytniego nie zakłóca ładu i porządku. W domu urządzonym prosto i minimalistycznie żaden przedmiot nie jest przypadkowy. Każda jedna rzecz ma swoje przeznaczenie i jest potrzebna a co jest zbędne, to po prostu tego nie ma w tego typu domu.

Spójrz też na artandprestige.pl, aby poznać fachowe porady dotyczące aranżacji wnętrz i innych zagadnień domowych.

Wnętrza prostego i minimalistycznego domu

Wnętrza domu urządzonego w stylu prostym i minimalistycznym wyglądają bardzo estetycznie. Każdy mebel i każdy szczegół jest widoczny, bo mebli i sprzętów oraz dodatków jest niewiele. Nie ma również dużej liczby kolorów. Jest ich od dwóch do czterech biorąc pod uwagę kolor ścian, kolor mebli, kolor dywanu lub chodnika i ewentualnie jakiś kolorowy dodatek, jak na przykład poduszeczka, kolorowe rolety, czy kolorowa rama lustra, albo lampka nocna lub zegar. W minimalizmie ogranicza się elementy ozdobne i choć pewne dekoracje muszą być, bo w minimalnych ilościach są też niezbędne, jak na przykład poduszeczka na kanapie, lecz nie może być dekoracji dużo i co najwyżej dwie lub trzy w jednym pomieszczeniu. Meble w  domu minimalistycznym gdzie dąży się do prostoty posiadają proste geometryczne formy. Zachowanie proporcji, to kolejna rzecz w prostocie i minimalizmie. Zachowanie proporcji prowadzi do tego, że wszystkie elementy powinny tworzyć wspólną kompozycję a nie odpychać się i odbiegać od siebie. Jednym słowem wszystko musi do siebie pasować i ze sobą współgrać.

Materiały do wyposażenia domu

Najbardziej przyjaznym dla człowieka i najcieplejszym oraz naturalnym materiałem jest drewno. Z drewna więc wykonane meble będą ciepłe i energetyczne, bo naturalne. Nawet te wykonane z materiałów imitujących drewno również będą miłe dla oka, bo będą przypominać drewno. Oprócz drewnianych mebli w domu minimalistycznym i prosto urządzonym wspaniale sprawdzi się drewniana podłoga. W stylu tym oprócz drewna mogą być użyte także inne materiały, jak na przykład szkło, tapicerka, wiklina, czy kamień.