Czy połączenie beżu i niebieskiego w sypialni to dobry pomysł?

Jeżeli chcemy stworzyć sypialnię zmysłową i nastrojową postawmy na odcienie beżu połączone z kolorami niebieskimi. Miękkie tkaniny i kojące kolory stworzą aranżację pełną spokoju i zachęcającą do relaksu. Zadbajmy również o dobrą bazę w postaci odpowiedniej podłogi, a nasza sypialnie stanie się oazą spokoju zachęcającą do przyjemnego wypoczynku.

Kolory w sypialni – niebieski oraz beżowy

Jasna ściana nie oznacza, że ma być biała. Jakie powinny być kolory w sypialni? Zostawmy za sobą sterylne biele i postawmy na łagodne odcienie beżu uzupełnione niebieskimi tkaninami. Połączenie tych kolorów z odcieniami ciemnego drewna sprawi, że sypialnia nabierze przytulności. Ciemno granatowy welurowy zagłówek łózka rewelacyjnie będzie się komponował na tle jasnobeżowej ściany.

Dodając do tego zaciemniające rolety i zasłony w kolorze zagłówka, stworzymy aranżację zachęcającą do relaksu. Nie zapominajmy o żywej roślinności, której soczysta zieleń liści doskonale komponuje się z niebieskimi dodatkami. Rośliny, które dodatkowo natleniają sypialnię i mają właściwości oczyszczające powietrze sprzyjają komfortowemu snu.

Podłoga w sypialni

jeżeli chcemy poczuć niebywałe ciepło pod stopami najlepszym rozwiązaniem będzie deska podłogowa. Jej właściwości izolacyjne sprawiają, że poczujemy komfortowe doznania po wstaniu z łóżka. Wybierajmy odcienie ciemnego egzotycznego drewna, lub jasne ciepłe beże, które podkreślą kolory ścian.

Odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe w kolorze drewnianych paneli podłogowych dopełnią aranżację i optycznie powiększą przestrzeń. Wybierajmy podłogę w formie deski zamiast klepki, a wzbogacona o V-FUGĘ idealnie odwzorowuje rysunek deski. Jeśli jasną ścianę i podłogę potraktujemy jako neutralne tło , warto zastosować dodatkowo akcent ciemnego drewna. Drzwi i meble w takim kolorze będą dopełniać charakter całej aranżacji sprawiając, że sypialnia stanie się elegancka i szykowna.

Inspirujące artykuły o tym jak zaaranżować własną sypialnie znajdziesz w serwisie bedroom.pl.

Niezbędne dodatki w kolorze beżowym i niebieskim

Znajdźmy odrobinę miejsca na wygodny fotel, najlepiej obity welurem pod kolor zagłówka łóżka, pasująca do niego pufa będzie ciekawym elementem dekoracyjnym. W sypialni postawmy na praktyczne dodatki, które nie będą zakłócać przestrzeni po przebudzeniu i nie rozproszą nas podczas wieczornego relaksu. Dobrze prezentować się będzie na ścianie zamiast telewizora, lustro w ozdobnej ramie lub toaletka, w której można przechowywać kosmetyki do pielęgnacji lub makijażu.

Zamiast ramek na zdjęcia, na których często zbiera się kurz, wybierzmy stylowy budzik. Podstawową zasadą dekorowania sypialni jest im mniej, tym lepiej. Jeżeli sypialnia będzie uporządkowana zrobi wrażenie większego pomieszczenia, a beżowe zestawienie kolorów wraz z niebieskimi odcieniami nada jej niepowtarzalnej magicznej atmosfery.