Specjalizacje projektanta wnętrz

Istnieje wiele obszarów, w których projektanci wnętrz mogą się wyspecjalizować:

Projektant Korporacyjny

Projektanci korporacyjni tworzą połączenie praktycznych i profesjonalnych miejsc pracy, a także starają się włączyć do swojego projektu elementy marki firmy. Pracują w różnych miejscach, od bardzo małych biur i firm rozpoczynających działalność, po bardzo duże budynki firmowe. Bez względu na wielkość i zakres projektu, ich głównym celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie wydajna i funkcjonalna.

Projektowanie pomieszczeń opieki zdrowotnej

Projektanci do spraw pomieszczeń opieki zdrowotnej planują i remontują gabinety lekarskie, gabinety dentystyczne, szpitale, ośrodki zdrowia, kliniki i domy opieki. Często koncentrują się na rozmieszczeniu komputerów, biurek i krzeseł komputerowych, ponieważ wiele osób korzysta z tych przedmiotów przez dłuższy czas.

Projektowanie kuchni i łazienki

Projektanci kuchni i łazienek omawiają wszystkie aspekty tworzenia, przebudowywania lub modernizacji kuchni i łazienki w domu klienta. Dysponują oni fachową wiedzą na temat szafek, armatury, urządzeń, hydrauliki, materiałów budowlanych i rozwiązań elektrycznych dla tych konkretnych pomieszczeń. Motywy, kolory, wzory i układ pomieszczeń są omawiane z klientem, czego efektem będą szkice i rysunki oparte na tych dyskusjach. Po wdrożeniu projektu, obowiązkiem projektanta jest utrzymanie wszystkich wydatków w ramach budżetu klienta.

Projektowanie uniwersalne

Uniwersalni projektanci renowacji przestrzeni i istniejących środowisk w celu uczynienia ich bardziej dostępnymi.