Jak urządzić mieszkanie w skandynawskim stylu?

Styl skandynawski już od pewnego czasu święci triumfy w wystroju wnętrz. Połączenie minimalizmu z surowym drewnem sprawdza się dobrze w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim.

1. Jak wprowadzić styl skandynawski do swojego mieszkania?
2. Salon w stylu skandynawskim – jak urządzić?

Jak wprowadzić styl skandynawski do swojego mieszkania?

Mimo nazwy kojarzącej się z surowym krajobrazem północnej Europy styl skandynawski nie cechuje surowość. Głównymi cechami tego typu aranżacji jest pragmatyzm i funkcjonalność, które osiągnąć można, stosując kilka sposobów.
Pierwszy z nich to wykorzystywania do urządzenia wnętrza dużej ilości drewna. Meble drewniane odznaczają się niezwykłą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia. Dzięki temu przez wiele lata zachowują dobry wygląd. Oprócz tego stwarzają w domu korzystny dla zdrowia, naturalny klimat oraz są aseptyczne – nie przyciągają kurzu, przez co dobrze sprawdzają się u alergików. Nie bez znaczenia jest również sam design mebli. Meble drewniane z widocznymi słojami to gwarancja niepowtarzalności – każdy kawałek drewna ma unikalną strukturę. Oprócz tego meble z naturalnego materiału prezentują się zawsze elegancko, niezależnie od stylu, jaki prezentują. Oprócz tego w stylu skandynawskim wykorzystywane są elementy z innych naturalnych materiałów – podłogi z kamienia, dodatki z juty, lnu, wełny, wikliny, czy bawełny. Istotna jest zarówno dostępność materiału, jak i jego przyjazność dla środowiska. Dodatki z naturalnych materiałów dodadzą wnętrzom przytulności i oryginalności. Ważna jest kwestia ekologii.

Kolejny sposób na wprowadzenie do swojego mieszkania stylu skandynawskiego to użycie jasnych kolorów, które dodają przytulności oraz optycznie powiększają wnętrza. Dzięki temu styl skandynawski sprawdzi się dobrze także w niewielkich pomieszczeniach. Warto zadbać również o duży dostęp światłą. Aby to zapewnić, urządzając mieszkanie, można zrezygnować z firan czy zasłon.

Salon w stylu skandynawskim – jak urządzić?

Styl skandynawski doskonale sprawdzi się w salonie, niezależnie od jego wielkości.

Meble drewniane do salonu to przede wszystkim duży stół oraz wygodne krzesła. Taki zestaw stanie się ulubionym miejscem gości i sercem domu, w trakcie spotkań z przyjaciółmi.

Dobrym pomysłem jest również dodanie do salonu mebli w stylu vintage, które podkreślą jego indywidualny charakter.
Aby urozmaicić wnętrze, warto powiesić na ścianach autorskie grafiki czy obrazy.