Krioterapia

Krioterapia

Do tej pory leczenie zimnem było stosowane wyłącznie w kriochirurgii,w której to zabiegi polegały na niszczeniu tkanek za pomocą zimnego podtlenku azotu. Zamrożone komórki łatwiej odzielają się od chorych, a ranki goją się szybko. Zabieg nie powoduje żadnych powikłań. Kriochirurgia pomocna jest w dermatologii przy usuwaniu zmian skórnych oraz brodawek.

O tym, że zimno potrafi zdziałać cuda wiedziała już generałowa Zajączkowa, która przez całe swoje zycie jadała tylko zimne potrawy, spała na kostkach lodu i kąpała się wyłącznie w zimnej wodzie. W wieku osiemdziesięciu lat kobieta ta łamała serca młodzienców, stając się ikoną wiecznej młodości.

Dlatego też ze względu na swoją skuteczność krioterapia przeszła z gabinetów rehabilitacyjnych do salonów kosmetycznych. Okazało się bowiem iż odpowiednia minusowa temperatura ujędrnia i odżywia skórę. Pozwala przywrócić jędrność i likwiduje rozstępy. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje w tej chwili "zabieg zimnem". Zimno wspomaga również tradycyjne zabiegi zazwyczaj wykonywane w salonach, lecz dzięki udziałowi zimna są one bezbolesne. Tak jak ma to miejsce w przypadku zabiegu zwanego CRYOPIGMENTATION czyli makijażu półpermanentnego wykonywanego przy udziale zimna. Zabieg taki jest o 80 % mniej bolesny niż tradycyjny wykonywany w salonie, ponieważ zimno obkurcza naczynia kriownośne, przez co zmniejsza się ryzyko obrzęku i krwiawienia. Różnica jest zauważalna nawet w trwałości takiego makijażu, utrzymuje się on nawet do pięciu lat!

Innym z zabiegiem jest kolei zabiegiem jest CRYOLIFT. Usuwa on rozstępy, poprawia napięcie zwiotczałej skórze. Stosuje się go na skórze twarzy i dekoltu, a także na partiach ciała potrzebujących elastyczności. Poza właściwą krioterapią podczas cryoliftu sporą rolę odgrywają substancje aktywne zawarte w preparatach wykorzystywanych podczas zabiegu.

Zabieg polega na na aplikowaniu substancji odżywczych w głąb skóry przy pomocy specjalnego urządzenia zaoptrzonego w głowicę, emitującą temperaturę około -150 stopni Celsjusza. Zabieg taki eliminuje drobne zmarszczki, ponadto doskonale napina i odżywia cerę.

Równie częstym zabiegiem "na zimno" jest wykonywany w salonach kosmetycznych CRYODERMIE. Jest to również aplikacja substancji odżywczych w głąb skóry, z tym ,że temperatura jest już wyższa bo "tylko" -50 stopni. C. Kuracja jest bezpieczna i bezbolesna. A odpowiednio dobrana temperatura nie powoduje odmrożneia tkanek. Zabieg ten doskonale ujędrnia i ulestycznia skórę i jest doskonałym "podkładem" pod inne zabiegi kosnetyczne jak mikrodemabrazja czy wspomniany wczesniej makijaż permanentny.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl