Taniec brzucha gubi kilogramy

Taniec brzucha gubi kilogramy

Masz problem z nadprogramowymi kilogramami, ale nie masz ochoty na twoim zdaniem uciążliwe ćwiczenia na siłowni, ale lubisz tańczyć? Połącz pasję z odchudzaniem. Taniec to świetny rodzaj ćwiczeń. Najlepiej nadaje się do tego wschodni taniec brzucha. Modeluje on talię i wyszczupla biodra.

Taniec brzucha jest niezwykle popularny w krajach Bliskiego Wschodu. W starożytnym Egipcie taniec brzucha był tańcem ku czci bogini Izydy. Nadal jest on częścią wschodniej tradycji. Współczesne kobiety poprzez taniec brzucha uczą się zmysłowych, erotycznych ruchów i przy okazji pracują nad ...mięśniami brzucha.

Taniec brzucha działa również pozytywnie na mięśnie stóp, łydek, pośladków i bioder. Wschodni taniec emanuje erotyzmem i wyzwala w tańczącej seksualne siły witalne. Skutecznie leczy także...bóle kręgosłupa.

Taniec brzucha to także erotyczna muzyka...

Wschodnia muzyka ma niepowtarzalny klimat. Dobrze jest połączyć taniec brzucha z odpowiednią muzyką. Taniec ten możemy wykonywać w domu lub na odpowiednim kursie tegoż. W państwach arabskich istnieje ogromna różnorodność rytmów do tego zmysłowego ruszania biodrami, jak choćby: taqsim, massmudi, falalhi, karachi czy malfuf. Warto więc wspomóc swój taniec odpowiednim wschodnim klimatem.

Tancerka kusi strojem...

Tradycyjny strój nie powinien ograniczać ruchów tańczącej. Tradycyjnym strojem do Aqs ( Aqs shargi tak Arabowie nazywają taniec brzucha). Strój taki składa sie z ozdobnego bogatego w złote elementy stanika, rozciętej spódnicy i chusty. W tradycyjnym wydaniu tańca, tancerkom towarzyszą także przeróżne gadżety. Np. saggat, który jest instrumentem perkusyjnym lub miecze bądź laski w ręku tancerki.

Taniec to rodzaj sztuki.

I to w dość dosłownym tego słowa znaczeniu. Ma bowiem określoną budowę, składającą się z powitania, rozwinięcia i pożegnania. Trochę przypomina to budowę tragedii greckich, w których poszczególne partie były zawsze obecne. Początek zaciekawia widza, wprowadza go w nastrój. Tancerce często towarzyszy element dekoracyjny w postaci np. welonu.

Drugi etap jest o wiele bardziej spontaniczny. Polega na kuszeniu, ekspozycji ciała i zalotności tancerki. Tancerka wykonuje shimmy (zmysłowy drżący ruch bioder).

Ostatni etap to pożegnanie pozostawiające widza w osłupieniu i olśnieniu.

Taniec brzucha to radości

Taniec brzucha dobrze jest wykonywać przed lustrem. Nie ma w nim miejsca na wstyd czy nieśmiałość. Epatuje on niewyobrażalną seksualnością. Dobrze jest trenować taniec brzucha z fachową instruktorką tegoż. Jest to bowiem coraz popularniejsza forma rozrywki i jednocześnie skuteczna walka z nadwagą. Na pewno też odpowiednio zaprezentowany wzbudzi zazdrość podziw naszych europejskich mężczyzn.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl