Baza podstawą makijażu

Baza podstawą makijażu

Baza jest najważniejszym elementem makijażu, często niestety jest niesłusznie niedoceniana. Dzięki niej wykonanie makijażu jest łatwiejsze, wygląd i efekt o wiele trwalszy.

Baza jest bezbarwnym specyfikiem, stanowiącym grunt pod makijaż, mająca na celu utrwalenie go. Baza ma właściwości upiększające. Doskonale matowi, wyciąga, ściąga pory. Doskonale ukrywa zmarszczki, a nawet zmienić koloryt skóry. Baza działa jak wypełniacz i korektor jednocześnie. Nadaje skórze idealnie gładki wygląd, zmniejszając widoczność porów. Głównie dlatego, że mają w swoim składzie silikon. Jest to bowiem substancja nadająca poślizg i jedwabistość produktom kosmetycznym. Często zresztą, stosowany w innego rodzaju kosmetykach.

Jak używać bazy?

Niewielką ilość bazy należy nałożyć na nawilżoną kremem skórę. Następnie na nałożoną bazę nakładamy podkład. Baza powoduje, że podkład rozprowadza się o wiele łatwiej i równomierniej. Niemal zrównuje się z kolorytem skóry. A ponieważ lepiej kryje, zużywamy go bardziej ekonomicznie. Ponadto podkład utrzymuje się dość dobrze, nawet gdy nie używamy podkładu w ciągu dnia. Baza wzmacnia także kolor cieni do powiek i szminek. Dlatego warto stosować także w tym celu.

Jak wybrać bazę?

Bazę podobnie jak podkład musi być dopasowana do rodzaju naszej cery. Przy cerze przetłuszczającej się, najlepiej używać bazy wygładzającej i matującej, takiej która nie zawiera w swoim składzie środków natłuszczających. Przy cerze ze zmarszczkami najlepiej sprawdza się baza liftingująca tudzież baza rozświetlająca. Zmęczona cera odżyje dzięki bazie odbijającej światło, tonującej. Koloryt cery poprawi natomiast odcień różowawy i w brzoskwiniowy. Zmianę odcienia skóry zapewniają tzw. bazy tonujące (zwane kolorowymi). I tak przy cerze, której problemem są zaczerwienienia zaleca się odcień zielonkawy, cerę szarą, ziemistą ożywi jasny fiolet. Biała baza doskonale rozświetla i rozjaśnia cerę, brązująca nada ładny brązowy odcień. pomarańczowy koryguje zaś odcienie niebieskie i brązowe. Różowy zdecydowanie ożywia bladą cerę.

Pamiętajmy, że baza to nie podkład, więc nie liczmy na to, że mimo swych wspaniałych właściwości zdoła go zastąpić.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl